crazywolf.pl

szkolenie psów, zoopsycholog, opiekun zwierząt

Wiedza ogólna

Przyznam szczerze, że chciałam najpierw napisać ogólną informację na temat padaczki – jednak internet to moc i tego jest bardzo dużo.

Wiem jedno, gdy Lunka dostała pierwszy raz atak, byłam przerażona, siedziałam przy niej i ryczałam. Po uspokojeniu się jej od razu internet i większa złość, bo ta cała wiedza mnie przytłoczyła. nie wiedziałam co robić a tym bardziej co myśleć. Jest kilka stadiów – który miała ona ? – co robić ? – milion pytań i żadne bez odpowiedzi.

Wizyta do wet. a on mi mówi, że jak ma raz w miesiącu to niczym się nie przejmować. Jak się nie przejmować, jak mój psiak cierpi. Lekarz podchodzi do tego inaczej – a ja zupełnie inaczej – emocjonalnie. Teraz jednak po tylu latach jej choroby zupełnie inaczej i ja podchodzę.

Jaka jest wiedza ogólna ode mnie – pies pada na jeden bok, „wierzga” łapami, może oddać mocz i kał, ślina z pyska. to są podstawowe informacje.

Jak zapobiegać – odsunąć rzeczy o które może się uderzać i podać lek, który zatrzyma atak.

I to tyle mojej informacji, ponieważ teraz wiem, że atak – atakowi nie jest równy. Jednemu psu pomaga to, drugiemu zupełnie co innego.

I co również jest ważne – badania – tego nikt mi na początku nie powiedział. W większości padaczek to idiopatyczna – czyli nie wiadomo jakiego pochodzenia – jednak ataki również mogą być z powodu chorej wątroby, tarczycy lub też innych organów ciała. Tak więc na początek podstawowe badania: morfologia, rozszerzona biochemia, tarczyca, a później to już dobry lekarz poprowadzi – tzn. mam nadzieję.

Najgorszy jest początek, kiedy to „trafi się” na odpowiednią dawkę luminalu, czy też innego leku lub też złe prowadzenie przez lekarza

Z całą odpowiedzialnością polecam Facceboka, gdzie są wspaniali ludzie, którzy doradzą, a nawet jak ma się „doła” to pomogą. Wielkie wsparcie, a w takich sytuacjach naprawdę to pomaga.

Nazwa strony na Facceboku – Epilepsiaki

Etapy ataku padaczkowego